Architekt Mikołów

Home / Architekt Mikołów

Atectis to najlepiej dostosowane do klientów biuro architektoniczne w Mikołowie

Jak wybrać dobrego architekta w Mikołowie?

Wybór architekta, któremu powierzy się pracę nad projektem domu lub też obiektu publicznego jest niezwykle istotny i wymaga sprawdzenia kilku ważnych rzeczy oraz odpowiedzi na wiele pytań. Może się to wydawać żmudne, ale jest niezbędne. W końcu to właśnie projekt jest podstawą, bez której żaden budynek nie mógłby powstać, a przecież każdemu zależy na projekcie jak najpełniej realizującym marzenia o idealnym domu. Na co więc należy zwrócić uwagę?

Kwalifikacje, projekty, realizacje…

Dobry architekt Mikołów musi mieć odpowiednie kwalifikacje. Niby rzecz oczywista, ale jak pokazuje życie, różnie z tym bywa i zdarzają się osoby, które w pełni takowych kwalifikacji nie posiadają. To jest zaledwie wstęp właściwych poszukiwań. A warto zacząć od przeglądu dostępnych projektów i realizacji. Pomocne na pewno mogą się okazać zarówno strony internetowe architektów, jak portale branżowe lub nawet czasopisma.
Trzeba pamiętać, aby szukać tych architektów, którzy wykonują indywidualne projekty domów lub obiektów publicznych, jeżeli o takim się myśli.
Przegląd projektów na pewno pozwoli na zawężenie kręgu wyboru i to z jednej prostej przyczyny. Mianowicie, od razu można zauważyć, jaka estetyka jest szczególnie bliska danemu architektowi. Oznacza to, że jeżeli dotychczasowe projekty architekta miały charakter klasyczny, to trudno przypuszczać, że nagle dobrze będzie się czuł realizując projekt awangardowy. Działa to również w drugą stronę i architekt specjalizujący się w pomysłach niezwykle nowoczesnych i śmiałych niekoniecznie się odnajdzie w stylu nawiązującym do historycznych dworków szlacheckich. Drugą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, czy dotychczasowe projekty dotyczyły domów czy też raczej obiektów przemysłowych.

Polecenie

Niekiedy ktoś z rodziny lub znajomych mógł mieć wcześniej kontakt z jakimś architektem, ponieważ budował dom. Jeżeli dany projekt zadowala w pełni właścicieli i jednocześnie podoba się potencjalnym inwestorom, to warto poprosić o namiar na danego architekta i oczywiście popytać, jak wyglądało powstawanie samego projektu. Istotne jest, czy architekt potrafi słuchać, ale jednocześnie tłumaczyć zasadność lub bezzasadność jakiegoś rozwiązania. No i oczywiście, czy ma jakieś własne, ciekawe pomysły.

Rozmowa

Trudno byłoby podjąć ostateczną decyzję bez rozmowy. Ważne, aby oprócz rozmowy telefonicznej odbyć również rozmowę w cztery oczy lub więcej, jeżeli wyboru dokonuje para. Dlaczego jest to konieczne? Po prostu, architekci Mikołów są różni i ktoś może być świetnym architektem, ale każdy projekt indywidualny wymaga częstych konsultacji, dyskusji i jeżeli miedzy inwestorami a architektem nie ma jakiegoś porozumienia, przysłowiowej chemii, to współpraca może się okazać niezwykle trudna i to dla obu stron, co może skutkować niezadowoleniem z pracy i jej efektów.

I jeszcze jedna kwestia, jeżeli uwagę przykuło jakieś konkretne biuro architektoniczne Mikołów, to trzeba się zorientować, kto z tego biura podjąłby się realizacji projektu. Jak widać, zawsze wszystko sprowadza się do wyboru jednego konkretnego architekta, który w pełni byłby w stanie stworzyć projekt marzeń.

Kontakt

Jeśli masz pytania, napisz do nas. Odpowiemy najszybciej, jak to tylko możliwe.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search