Oto modelowa inwestycja zakończona spektakularnym sukcesem finansowym dewelopera, dzięki wdrożeniu metod inwestycyjnych firmy ATECTIS.

Deweloper zwrócił się do nas z zapytaniem o możliwość zaprojektowania zespołu domów szeregowych na bardzo problematycznym terenie przeznaczonym pod zabudowę jednorodzinną.
W założeniu domy budowane w kontekście trudnego, nasyconego rynku domów szeregowych miały za zadanie spełniać następujące kryteria:

– JAKOŚĆ – wysokie walory techniczne i technologiczne – przy jednoczesnej minimalizacji kosztów (w odróżnieniu od zbadanego rynku, gdzie stwierdzono zaniżanie jakości celem obniżenia kosztów),
– minimalny koszt i powierzchnia przy funkcjonalności konkurującej z domami 130 m
– miejsca garażowe
– wykorzystanie działek o parametrach znacznie poniżej średniej dla domów szeregowych

Wielkim walorem inwestycji była jej leśna lokalizacja – przy jednoczesnej bliskości terenów śródmiejskich. Poza tym trzecia kategoria terenu górniczego, poziom wód gruntowych i szerokość działek poniżej 6,5 metra spowodowały, że nie nadawał się do wykorzystania typowy deweloperski moduł budowlany domu szeregowego.

Domy zostały zaprojektowane z dużą wrażliwością na potrzeby docelowego użytkownika, zostały sprzedane w stanie surowym jeszcze przed zakończeniem robót.

Na niespełna 300 metrowych działkach funkcjonalność i przestronność 130m2 domów została zmieszczona na 105 m2, przez co zarówno cena jak i jakość użytych materiałów pogrążyły rozwiązania konkurencji.

Zaprojektowano stanowiska garażowe oraz otwarto możliwość wykorzystania wielu źródeł energii oraz rozwiązań proekologicznych – w zależności od decyzji użytkownika końcowego.
Wielką satysfakcją dla projektanta było zaskoczenie obecnych użytkowników, że oferowane domy, przy swojej przestronności i funkcjonalności mają TYLKO 105 m. Zaprojektowano wnętrza, gdzie różnica jest niewyczuwalna.

Rozwiązane problemy:
– wysoka konkurencyjność inwestycji: jakość i ekonomika,
– niski metraż przy zachowaniu przestronności i funkcjonalności,
– posadowienie na 3 kategorii terenu górniczego, wysoki poziom wód gruntowych,
– skomplikowana sytuacja na działkach – rozwiązano problemy formalno -administracyjne instalacji, dojazdów, lokalizacji garaży, wielkości ogrodu,
– możliwość wprowadzenia wielu rozwiązań dla instalacji wewnętrznych
– wykorzystanie leśnych walorów działek – nasłonecznienie, otwarcie wnętrza na obie strony świata,

Projekt 2011
Realizacja 2012

Related Projects
Kontakt

Jeśli masz pytania, napisz do nas. Odpowiemy najszybciej, jak to tylko możliwe.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search